Maderoterapia (masaż antycellulitowy, modelujący)
Czym jest Maderoterapia?
Maderoterapia to kolumbijski masaż antycellulitowy wykonywany za pomocą specjalistycznych drewnianych narzędzi. Intensywnie ujędrnia skórę, redukuje tkankę tłuszczową, modeluje sylwetkę oraz wspomaga odżywienie i odbudowę tkanek.
Jest idealnym rozwiązaniem dla tych Pań, które ze względu na skłonności do pękających naczynek, siniaków lub innych problemów naczyniowych nie mogą korzystać z masaży bańką chińską lub zabiegów z użyciem urządzeń (np. endermologii).
Zabieg skutecznie wysmukla sylwetkę i redukuje cellulit. Oprócz walorów estetycznych, wpływa również na poprawę funkcjonowania całego organizmu.
Czy maderoterapia to zabieg dla mnie?
Maderoterapia będzie doskonałym wyborem, jeśli:
- masz cellulit na nogach i/lub pośladkach
- zmagasz się z nadmierną tkanką tłuszczową w okolicach brzucha, boczków, ud lub pośladków
- przeszkadzają ci fałdki w okolicy kolan
- chcesz skutecznie ujędrnić skórę
- masz skłonności do powstawania pajączków i siniaków
Jak wygląda zabieg?
Zaczynamy od przeprowadzenia wstępnej konsultacji, podczas której pytamy o dotychczas wykonywane zabiegi, dietę, styl życia, zaburzenia hormonalne. Ma to na celu ustalenie źródła problemu i lepsze dopasowanie terapii.
Następnie przygotowujemy organizm do zabiegu poprzez udrożnienie węzłów chłonnych – robimy to manualnie, bez użycia narzędzi.
Teraz przechodzimy do części właściwej. W zależności od opracowywanego obszaru, terapeuta dobiera odpowiednie narzędzia i techniki masażu, żeby uzyskać jak najlepsze efekty.
Masaż z wykorzystaniem drewnianych narzędzi jest znacznie bardziej intensywny, niż manualny. Dociera głębiej – aż do samej powięzi. Dzięki temu daje dużo lepsze efekty. Rozbija tkankę tłuszczową, usuwa zastoje limfatyczne i redukuje “skórkę pomarańczową”.
Jakich są efekty maderoterapii?
- redukcja cellulitu
- ujędrniona skóra
- uniesione pośladki
- zredukowane rozstępy
- wymodelowane ciało
- zredukowane fałdki nad kolanami
- usunięte obrzęki limfatyczne
- redukcja tkanki tłuszczowej
- uczucie lekkich nóg
- ujędrniony brzuch i zredukowane “boczki”
- odprężenie i wyciszenie
Jakie partie ciała są masowane podczas maderoterapii?
Masaż dobieramy indywidualnie do potrzeb Klientki. Opracowujemy uda, pośladki, łydki, i/lub brzuch i talię. Żeby nie doprowadzić do przemęczenia tkanek, cały zabieg nie powinien trwać dłużej niż 90 minut.
Ile zabiegów jest potrzebne?
Terapia jest dopasowywana indywidualnie do potrzeb, a jej efekty zależą od takich czynników jak stopień zaawansowania cellulitu, tryb życia, dieta, aktywność fizyczna.
W większości przypadków pierwsze efekty można zauważyć po 3 zabiegu. Zaleca się wykonanie serii od 5 do 12 masaży, 1-2 razy w tygodniu.
Maderoterapia czy bańka chińska?
Masaż bańką chińską (podobnie do innego popularnego zabiegu na cellulit – endermologii) działa na zasadzie masażu próżniowego. Bańka lub głowica urządzenia wytwarza podciśnienie, które zasysa skórę i tkankę podskórną, aby w ten sposób usunąć zalegającą limfę i pobudzić proces spalania tłuszczu. Stosowanie podciśnienia u osób z problemami naczyniowymi może prowadzić do powstawania pajączków lub siniaków. Sam zabieg w niektórych przypadkach bywa też bolesny.
W przeciwieństwie do masażu próżniowego, podczas maderoterapii nie dochodzi do zasysania skóry, ale do jej rozmasowywania specjalistycznymi drewnianymi narzędziami. Znacznie zmniejsza to ryzyko powstawania siniaków.
W przypadku tej formy terapii także działamy na skórę, tkankę podskórną, tkankę tłuszczową i powięzi. Docieramy jednak głębiej i pracujemy na większej powierzchni ciała, niż w miałoby to miejsce podczas masażu bańką chińską lub manualnego. Dzięki temu zamierzone efekty osiągamy znacznie szybciej.
Rezultat to nie tylko ujędrniona i pozbawiona cellulitu skóra, ale również stan głębokiego relaksu.
Porozmawiajmy:
Jeśli masz pytania lub chciałabyś umówić się na zabieg, zostaw nam wiadomość na Messengerze lub skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr 577 741 603.
Zapraszamy również na nasz fanpage: https://www.facebook.com/facemodelingrzeszow
- Gorączka
- Choroby dermatologiczne
- Przerwanie ciągłości skóry
- Wczesny okres po urazach (złamania, skręcenia, zwichnięcia)
- Choroby serca
- Zakrzepy
- Żylaki
- Tętniaki
- Nowotwory
- Choroby nerek
- Ciąża