Masaże i zabiegi Dalekiego Wschodu na twarz i ciało

Masaże i zabiegi Dalekiego Wschodu

W Gabinecie Kosmetycznym Anna Hordyńska – Terapie Twarzy i Ciała proponuję zabiegi Dalekiego Wschodu takie jak: masaż bańką chińską twarzy oraz ciała, świecowanie uszu, masaż twarzy Kobido nazywany też bezinwazyjnym liftingiem twarzy oraz japoński Cosmolifting twarzy. Wybierz zabieg z listy poniżej, żeby dowiedzieć się o nim więcej.

Japońskie Masaże Odmładzające:

JAPOŃSKI MASAŻ KOBIDO

KOBIDO nazywany bezinwazyjnym liftingiem twarzy, to japoński masaż, który jest wspaniałą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. Kobido należy do najtrudniejszych technik masażu na świecie, zawiera największą ilość i najbardziej skomplikowane połączenia technik manualnych, które w końcowym efekcie dają spektakularne efekty. Jest zbiorem masażu tkanek głębokich, drenażu limfatycznego, elementów masażu relaksującego, liftingu i akupresury.

媚度

Kobido to godzinna sesja masażu, pozwalająca uzyskać dodatkowy efekt regeneracji i odzyskania sił, gdzie poprzez pracę na punktach akupresurowych przywracamy harmonię całego organizmu. Masaż obejmuje plecy, kark, szyję, dekolt, głowę i twarz.

Wizualne efekty masażu Kobido:

 • zniwelowanie napięć mięśniowych powodujących zmarszczki mimiczne
 • zapobieganie lub zmniejszenie efektu starzenia
 • odzyskanie młodej twarzy poprzez pracę na głębokich strukturach mięśni
 • stymulowanie metabolizmu komórkowego, co przyczynia się do szybszej regeneracji skóry
 • oczyszczenie skóry – masaż usuwa toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, dzięki czemu przywracamy jej naturalny blask
 • zniwelowanie nadmiernego napięcia w okolicy szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy
 • stymulowanie produkcji składników skóry – kolagenu i elastyny

Zdrowotne efekty masażu Kobido:

 • reguluje bilans energetyczny całego ciała
 • walczy ze stresem
 • zapewnia pełny relaks i odprężenie
 • zmniejsza efekt bruksizmu
 • łagodzi bóle głowy
 • zapobiega sztywności twarzy
 • zmniejsza problemy z układem pokarmowym
 • poprawia wzrok

Japoński Cosmolifting twarzy Sorensensistem™ – jest odmładzającą i relaksującą terapią opracowaną przez Lone Sorensen. Istotą Japońskiego Cosmoliftingu jest ręczny masaż mięśni oraz stymulacja tradycyjnych punktów akupresury twarzy w połączeniu z głębokim liftingiem oraz drenażem limfatycznym.

Podczas zabiegu stosowane są organiczne olejki z zawartością naturalnych kwasów i minerałów wykazujących silne działanie regenerujące. Japoński Cosmolifting jest jednym z nielicznych masaży twarzy, który oprócz działania kosmetyczno-estetycznego wykazuje dobroczynne oddziaływanie zdrowotne na cały organizm.

Cosmolifting skupia się na maksymalizacji efektów estetycznych, przy jednoczesnym głębokim stanie relaksu psychicznego i fizycznego. Technika ta łączy w sobie m.in.: elementy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, metodę cybernetyczną wietnamskiego lekarza Bui Quoc Chau, techniki lecznicze rdzennych Indian Ameryki Południowej, metody japońskiego lekarza Yamamoto, stymulacji mięśni twarzy argentyńskiego lekarza Castillo Moralesa i wiele innych metod z współczesnymi osiągnięciami neurofizjologii.

Japoński Cosmolifting wykonuje się dobierając czas masażu i techniki w zależności od indywidualnych potrzeb. Może trwać od 45 do 75 minut. Najlepsze efekty przynoszą terapie składające się z 8 – 12 zabiegów.

Efekty Japońskiego Cosmoliftingu:

 • głęboki relaks ciała i umysłu
 • odmłodzenie twarzy
 • likwidacja głębokich zmarszczek
 • działanie rozświetlające i odświeżające
 • pomaga w likwidowaniu przebarwień skóry i trądziku
 • eliminuje toksyny z organizmu
 • wzmacnia paznokcie i włosy
 • wpływa na prawidłową postawę ciała
 • tonizuje mięśnie twarzy
 • poprawia wzrok

Zabiegi Dalekiego Wschodu:

Masaż bańką chińską twarzy – stosujemy w przypadku obrzęku limfatycznego. Zabieg ten jest masażem próżniowym. Swoje działanie opiera na podciśnieniu, a dzięki elastycznej strukturze baniek umożliwia regulowanie stopnia zasysania odpowiedniego dla określonej części oraz kondycji skóry twarzy i dekoltu. Poza leczniczym działaniem na obrzęk limfatyczny,  przy którym poprawia przepływ limfy i płynu śródmiąższowego masaż bańką chińską redukuje zmarszczki, poprawia również kondycję naczyń włosowatych, intensyfikuje procesy metaboliczne oraz zwiększa wchłanianie kosmetyków.

Dzięki masażowi skóra twarzy staje się bardziej elastyczna i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Zwiększa się napięcie skóry oraz aktywność skurczowa mięśni twarzy. Masaż wystarczy stosować raz w tygodniu, co pozwoli odzyskać skórze jędrność i zdrowy wygląd.

Masaż bańką chińską – można stosować na różnego rodzaju dolegliwości. Przy bólach mięśni, kręgosłupa, problemach z krążeniem i stawami. Ma bardzo dobre działanie antycellulitowe, eliminuje rozstępy, modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę.

Metoda masażu bańką chińską polega na próżniowym zassaniu skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Zabieg rozpoczynamy od nasmarowania ciała specjalnym olejkiem. Do tak przygotowanej skóry przykłada się odpowiednią (do masowanej części ciała) bańkę, z której poprzez nacisk usuwamy powietrze zasysając jednocześnie skórę i tkanki znajdujące się pod nią. Wówczas przystępuje się do właściwego masażu. Bańki różnią się między sobą wielkością. Innych używa się na twarz, innych na plecy, czy uda.

Masaż może trwać 15 – 30 minut, ale można również go wydłużyć do godziny. 

Masaż bańką chińską poza działaniem leczniczym ma właściwości relaksacyjne, przyspiesza przemianę materii, poprawia ukrwienie i pomaga pozbyć się z organizmu toksyn. 

Masaż zaleca się wykonać w serii 10 – 20 sesji, nie rzadziej niż co trzy dni. Później wystarczą już masaże wykonywane profilaktycznie – raz na jeden, dwa tygodnie.

Zaleceniami do wykonania świecowania uszu są zapalenie zatok, przeziębienie, różnego pochodzenia szumy w uszach, a nawet niedosłuch. Przynosi ulgę, gdy zmagasz się z takimi dolegliwościami jak bóle głowy, zawroty, migreny oraz zespół przewlekłego przemęczenia.

Świecowanie uszu to bardzo stary zabieg wykonywany już w starożytnym Egipcie, Chinach, Indiach i Tybecie.

Przebieg zabiegu jest bardzo prosty i przyjemny. Pacjent/Pacjentka kładzie się na boku opierając głowę o poduszkę. Przed wykonaniem świecowania masujemy małżowinę uszną oliwką, aby pobudzić krążenie. Potem zapalamy świecę będącą około 20 cm rurką wykonaną z włókna lnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego. Świecę umieszczamy w przewodzie słuchowym i czekamy aż świeczka wypali się do końca. Oczywiście nie ma mowy o jakimkolwiek oparzeniu, ponieważ dolna część świecy nie ulega spaleniu. Po zakończeniu zabiegu na jednym uchu, to samo przeprowadzamy na drugim.